Wkłady kominkowe

Bardzo często kominki kojarzą się z otwartym paleniskiem, leżącymi obok pogrzebaczami i kapryśnym ogniem. Niemniej jednak współczesne kominki coraz częściej odchodzą od tradycyjnego modelu otwartego paleniska, stosując zamiast niego technologię wkładów kominkowych. Teoretycznie wkłady kominkowe to serca współczesnych kominków, które utrzymują ogień w ryzach, produkują oraz emitują ciepło, a także pełnią funkcje dekoracyjne i estetyczne. Niemniej jednak, z uwagi na szeroki wachlarz wkładów kominkowych, różniących się od siebie pod wieloma względami, wybór odpowiedniego, spełniającego wszystkie wymogi nie jest wcale zadaniem prostym.

Podczas montażu kominka bardzo ważną kwestią jest dobór właściwego wkładu kominkowego. Wybierając wkład kominkowy powinniśmy przede wszystkim wziąć pod uwagę wymiary, wagę paleniska oraz odpowiedni kształt, pozwalający na efektywną pracę i decydujący o całej formie kominka. Należy zwrócić uwagę również na jego głębokość, która pozwala na palenie drewnem o określonej długości. Kolejnym bardzo istotnym aspektem jest przeznaczenie kominka, do którego dobieramy wkład. Jeżeli nasz kominek ma jedynie pełnić funkcję estetyczną, wybierzemy inny typ wkładu niż w momencie, kiedy przy pomocy kominka planujemy ogrzać większą przestrzeń.

Wybierając wkład kominkowy zwróćmy również uwagę na jego rodzaj oraz estetykę wykończenia, które odpowiedzialne są za jego określony charakter i wygląd. Pamiętajmy o tym, że wkład znajduje się w centralnej części kominka i to na niego będziemy spoglądać podczas relaksu przy kominku. Dlatego wybierzmy wkład, który nie tylko cieszy nasze oko, ale także dobrze komponuje się z resztą pomieszczenia.

Dzięki wieloletniej pracy oraz zaangażowaniu przy produkcji oraz projektowaniu kominków zyskaliśmy sobie renomę wśród wielu zadowolonych klientów, a także zdobyliśmy bogate doświadczenie, pozwalające nam sprostać wszystkim oczekiwaniom. Jeśli zatem planują Państwo zakup wkładu kominkowego, nasi profesjonalni doradcy pomogą Państwu wybrać spośród wielu możliwych typów i modeli, zapewniając, iż dokonany wybór będzie jak najbardziej trafny, zaś Państwa kominek będzie nie tylko funkcjonalnym urządzeniem grzewczym, ale również pięknym elementem dekoracyjnym.

Poniżej producenci wkładów kominkowych wraz z dostępnymi modelami

Spartherm

Hitze